Prohlídky Prahy a České republiky

Průvodce Českou republikou

Registr památek


Pamětihodnosti České republikyČeský Krumlov

Český Krumlov

Český Krumlov

Český Krumlov se nachází zhruba 160 km jižně od Prahy. Je to krásné středověké město, které je vyhlášeno jako součást světového kulturního dědictví UNESCO. Nad městem se tyčí dominanta hradu a zámku Českého Krumlova. Jen málokteré město se může pyšnit tak autentickým historickým rázem středověkých uliček. Zámek Český Krumlov je jedním z největších zámeckých areálů střední Evropy. Ve 13. století vystavěný hrad je druhou největší historickou stavbou (po Pražském hradu) v naší zemi. Do sedmihektarového komplexu patří krom čtyřiceti budov, pěti nádvoří, věže a hradní zahrady také velmi zajímavý plášťový most spojující zámecké zahrady se zámkem. Před hradem jsou v hradním příkopu od roku 1707 chováni medvědi. Zejména pro děti jsou zvířata skutečným lákadlem. Český Krumlov nepochybně stojí za to navštívit!


----------_Zpět na rejstřík památek České republiky_----------Karlovy Vary

Karlovy Vary
Fotogalerie

Karlovy Vary

Lázeňské město Karlovy Vary je pojmenovaná po zakladateli Karlu IV. Hlavním lákadlem je lázeňská část města s nádhernými kolonádami s mnoha léčivými prameny, především se slavným karlovarským Vřídlem. Město Karlovy Vary má asi 60 000 obyvatel a za rok jej navštíví 90 000 lázeňských hostů a dva miliony návštěvníků. Velmi navštěvovaným cílem je v Karlových Varech proslulá sklárna Moser a světoznámá výrobna likéru Becherovka, který zde můžete ochutnat přímo u zdroje.----------_Zpět na rejstřík památek České republiky_----------Kutná Hora

Kutná Hora

Kutná Hora

Zajímavým cílem v okolí Prahy vzdáleným pouze hodinu jízdy je město Kutná Hora. Ve 14. století to bylo bohaté hornické město, kde se těžilo stříbro. Přímo v Kutné Hoře byl objeven stříbrný důl a drahý kov se zde masivně těžil. Razily se zde známé Pražské groše a tím byla po celá staletí městu zajištěna jeho prosperita. Po Praze byla Kutná Hora druhým největším městem v Čechách. Když byly vyčerpány stříbrné doly - město ztratilo svůj význam, a upadlo v zapomnění. Dnes je Kutá Hora zajímavou historickou památkou, která byla zařazena do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Kromě stříbrného dolu a muzea hornictví můžete v Kutné Hoře najít i další historické skvosty. Tím je zejména impozantní gotická katedrála Svaté Barbory ze 14. až 15 století, která se dnes zdá být vůči současnému městu příliš veliká. Zajímavou pozoruhodností je také kostel Všech svatých s kostnicí, nedaleko kláštera Cisterciáků. Je to navenek skromně vyhlížející kostel, který však ukrývá kostnici. Ta je vyzdobena dekoracemi z kostí. Říká se, že byly použity kosti asi 40.000 lidí k vyzdobení interiéru.

----------_Zpět na rejstřík památek České republiky_----------Terezín

Terezín

Památník Terezín

Základní kámen pevnosti Terezín položil Josefem II roku 1780. Pevnost byla vybudována k ochraně severní hranice rakouské říše. Ve Druhé světové válce zde nacisté zřídili koncentrační tábor kterým prošlo 144 000 lidí a během války zde zahynulo 35 000 lidí. O této tragické době se mnoho dozvíte při návštěvě Památníku Terezín. Můžete navštívit Malou pevnost, která sloužila jako věznice gestapa, Muzeum ghetta, Národní hřbitov, Židovský hřbitov, krematorium. Památník Terezín je vzpomínkou na hrůzy Druhé světové války.


----------_Zpět na rejstřík památek České republiky_----------


Praha - Webcam

© PragueTour