Prohlídky Prahy a České republiky

Prohlídka Prahy se soukromým průvodcem: Hradčany

Prohlídka Prahy č. 2


Prohlídky Prahy se soukromým průvodcem - Hradčany

Prohlídky Prahy - Hradčany
Hradčany - Fotogalerie

Prohlídky Prahy se soukromým průvodcem - Hradčany - Loreta

Hradčany - Loreta
Hradčany - Fotogalerie

Privátní prohlídka Prahy - Hradčany


Při prohlídce Hradčan s vaším soukromým průvodcem uvidíte mnoho kontrastů. Na jedné straně navštívíme majestátní historická místa s impozantními paláci a působivými církevními stavbami. Na druhé straně se projdeme úzkými uličkami, kde žili obyčejní lidé nebo skromní duchovní. Hradčany jsou sice poměrně malou čtvrtí historického centra, ale mohou toho doopravdy hodně nabídnout.

Při privátní prohlídce Hradčan můžete vidět mnoho monumentálních staveb jako je například Strahovský klášter, ve kterém se nachází krásná knihovna a známý pivovar, dále uvidíte také hradčanskou Loretu nebo Černínský palác. Jako kontrast k těmto třem monumentálním stavbám stojí skromný kapucínský klášter a ulice Nový Svět. Zde žili běžní lidé, kteří povětšinou sloužili v přilehlých palácích. Ve 20. století žili na Novém Světě mnozí umělci, jako je například Milan Knížák, Bořek Šípek, Jan Zrzavý, nebo režiséři Jan Švankmajer, Karel Kachyňa nebo Jan Polák.

Klasická prohlídka Hradčan vás seznámí s následujícími památkami:
Strahovský klášter, Loretu, Černínský palác, uličku Nový Svět, Hradčanské náměstí, Schwarzenberský palác, Arcibiskupský palác, Toskánský palác a palác Martiniců. Uvidíte nádherné paláce, kostely a zahrady, které sloužily především reprezentaci významných šlechticů.

Vaše soukromá prohlídka Hradčan se může propojit s dalšími prohlídkami:Zpět na nabídku klasických prohlídek


OBJEDNÁVKYPraha - Webcam

© PragueTour