Prohlídky Prahy a České republiky

Výlet Praha - Karlovy Vary

Výlet č. 1 - Česká republika


Výlet - Karlovy Vary

Výlet Praha - Karlovy Vary

Výlet - Karlovy Vary

Výlet Praha - Karlovy Vary

Celodenní výlet do Karlových Varů

Karlovy Vary (vzdálenost z Prahy: 120 km)
Doba výletu: nejméně 8 hodin.

Lázně, Karlovy Vary, založil v roce 1350 český král a římský císař Karl IV. Leží v hlubokém údolí říčky Teplá. Lázeňské prameny vyvěrají z hloubky 2 až 2,5 km a jejich teplota je 41°C až 73°C. Karlovy Vary jsou dnes výstavným lázeňským městem s krásnými kolonádami nabízejících možnost ochutnání léčivých pramenů. Lázně jsou proslulé karlovarským bylinným likérem - Becherovka, světoznámou sklárnou Moser i vynikajícími Karlovarskými oplatkami.

Při prohlídce města Karlovy Vary uvidíte celou řadu lázeňských kolonád: Mlýnskou kolonádu s pěti minerálními prameny, Tržní kolonádu, Zámeckou kolonádu, Sadovou kolonádu i nejmodernější Vřídelní kolonádu, která zastřešuje gejzír horké minerální vody. Cestou můžete obdivovat honosné lázeňské domy a hotely - jako světoznámý Grandhotel Pupp, kde si můžete zajít třeba na kávu a obdivovat jeho nádherný interier. Karlovy Vary mají i řadu historických staveb jako třeba barokní kostel sv. Máří Magdalény, nebo pravoslavný kostel svatého Petra a Pavla. Za hezkého počasí se vyplatí navštívit rozhlednu Diana s krásným výhledem na město i vzdálené hory. K rozhledně vede lanovka a zpáteční jízdné stojí 70,- Kč.

Můžete navštívit muzeum Jana Bechera s ochutnávkou jeho bylinného likéru. Expozice je umístěna v závodě na výrobu tradičního karlovarského likéru. Součástí prohlídky je i krátký film a ochutnávka likéru. Vstupné je 100,- Kč.

Další možností je návštěva sklářského muzea Moser. Sklárny Moser jsou světoznámým podnikem založeným v roce 1893 a dodnes se zabývají ruční výrobou broušeného skla. V muzeu se dozvíte něco z historie sklářství a uvidíte i číše dodávané králům a císařům. Cena vstupenky do muzea je 80,- Kč a do sklářské hutě 120,- Kč. U muzea je i firemní prodejna Moser, kde si můžete vybrat ze široké nabídky skleněných výrobků.

Výlet do Karlových Varů můžete spojit s večeří v pivovaru Chýše, při zpáteční cestě do Prahy. Pivovarnictví má v Chýši dlouhou tradici - a to již od roku 1580. V roce 2007 byla provedena rekonstrukce pivovaru, který po 74 leté přestávce znovu vaří vynikající pivo. V historických prostorách pivovaru si mohou návštěvníci ve stylově zařízené restauraci pochutnat na českých jídlech a vyzkoušet zdejší pivo.


Zpět na - Výlety po České republice


OBJEDNÁVKY


----------_NAHORU_----------


Praha - Webcam

© PragueTour