Prohlídky Prahy a České republiky

Výlet Praha - Kutná Hora

Výlet č. 2 - Česká republika


Výlet - Kutná Hora

Výlet Praha - Kutná Hora

Výlet - Kutná Hora

Výlet Praha - Kutná Hora

Výlet do Kutné Hory

Výlet - Kutná Hora (Vzdálenost od Prahy: 90 km)
Doba výletu: minimálně 6 hodin.

Město Kutná Hora bylo v roce 1995 zařazeno do seznamu UNESCO jako světové kulturní dědictví. Doba rozkvětu města je spojena s masivní těžbou stříbra. Již koncem 13. století Kutná Hora produkovala asi třetinu z celkové produkce stříbra v Evropě. Město je historické s pěkným centrem a gotickými stavbami a velmi zajímavým chrámem svaté Barbory.

Kutná Hora se stala ještě známější v dobách, kdy se zde razily Pražské groše. Tyto mince byly využívány jako platební prostředek i v Evropě a Kutná Hora se se stala druhým nejvýznamnějším městem v celém Českém království.

V okolí Kutné Hory je také velmi zajímavé navštívit kostel Všech svatých s kostnicí v Sedlci. Je to pravděpodobně jedna z nejbizarnější památek v Evropě. Interiér kostnice je vyzdoben oltáři, kříži, erby nebo pyramidami tvořených z lidských kostí.

Tento výlet můžete spojit s krátkou návštěvu dalších míst! Cestu do Kutné Hory můžete navštívit gotický hrad Český Šternberk, lázeňské město Poděbrady, nebo si udělat přestávku v pivovaru Kozel ve Velkých Popovicích, kde se pořádají i prohlídky pivovarské výroby.


Zpět na - Výlety po České republice


OBJEDNÁVKY


Praha - Webcam

© PragueTour