Prohlídky Prahy a České republiky

Prohlídka Židovská čtvrť a muzeum - Židovská Praha

Prohlídka Židovská čtvrť a muzeum - Židovská Praha se zaměřuje na historii židovského osídlení v Praze a vývoj židovské čtvrti Josefov. V Josefově uvidíte historické budovy, synagogy, krásné secesní bytové domy z přelomu 19. a 20. století, ale i kubistický obytný dům nebo architekturu 70. let 20. století. V Josefově se mísí mnohé druhy architektury a díky tomu vzniká jedinečná atmosféra této čtvrti, kde se mísí tradiční s novodobým jak z hlediska architektury, tak z hlediska kultury.


Praha - Židovské město

Praha - Židovské město
Židovské město - Fotogalerie

Praha - Židovské muzeum

Praha - Židovské muzeum
Židovské muzeum - Fotogalerie

Prohlídka Židovská čtvrť a muzeum

Prohlídka Židovská čtvrť a muzeum v Praze obsahuje prohlídku následujících památek v Josefově:
Rodný dům Franze Kafky
• Staronová synagoga
• Židovská radnice s hebrejskými hodinami • Židovské muzeum v Praze: Maiselova synagoga, Španělská synagoga, Klausová synagoga, Obřadní síň, Pinkasova synagoga, Starý židovský hřbitov, Galerie Roberta Guttmanna.

I přes společné téma výstav nabízejí jednotlivé expozice v synagogách různorodý obsah – od rituálních předmětů až po výstavu o vývoji Josefova. Díky tomu nabízí prohlídka Židovského muzea v Praze jedinečný kulturní zážitek.

Jak probíhá prohlídka židovskou čtvrti v Praze?

Ideálním místem setkání je Staroměstské náměstí u kostela sv. Mikuláše. Dle Vašeho přání může být místem setkání i Váš hotel v centru města. Následně proběhne prohlídka dle Vašich přání - komentovaná prohlídka židovské čtvrti s návštěvou muzea nebo pouze prohlídka bez interiérů.

Jak dlouho trvá prohlídka Židovská čtvrť a muzeum - Židovská Praha?

Prohlídka trvá přibližně 2,5 až 3 hodiny. Délku trvání přizpůsobíme Vašim požadavkům.

Kolik stojí vstupné do Židovského muzea?

Rozsáhlejší vstupné (do více objektů muzea): Dospělí – 350 Kč, Děti 6-15 let, studenti do 26 let – 250 Kč, Držitelé průkazu ZTP, ZTP-P a jejich cizích ekvivalentů plus jeden doprovod – 50 Kč, Děti do 6 let – zdarma, Členové Společnosti přátel ŽMP – zdarma. Vstupenka Vám umožní navštívit 6 historických objektů s výstavami, včetně Starého židovského hřbitova.
Vstupenka do Staronové synagogy: Dospělí – 200 Kč, Děti 6-15 let, studenti do 26 let – 140 Kč, Držitelé průkazu ZTP, ZTP-P a jejich cizích ekvivalentů plus jeden doprovod – 35 Kč, Děti do 6 let – zdarma. Pozn.: Židovské muzeum je v sobotu a na židovské svátky zavřeno!

Kdy a kde prohlídka Židovská čtvrť a muzeum - Židovská Praha začíná?

Na termínu a místě setkání se domluvíme s Vámi emailem. Nejlepším místem k setkání je Staroměstské náměstí u kostela svatého Mikuláše nebo Váš hotel v centru Prahy.

Jak se na Staroměstské náměstí dostanete?

Staroměstské náměstí se nachází v centru Prahy. Nejbližší zastávka metra se jmenuje Staroměstská a od stanice metra vede ke Staroměstskému náměstí ulice Kaprova přímo ke kostelu svatého Mikuláše.

Jaká je cena prohlídky a co všechno zahrnuje?

Základní cena prohlídky v češtině je 2.500,00 Kč pro skupinu do 12 osob.
Při vyšším počtu osob ve skupině je cena domluvena emailem individuálně. Cena prohlídky zahrnuje služby průvodce.
Další případné výdaje (vstupné, oběd, MHD) nejsou v ceně zahrnuty a účastníci je hradí na místě dle počtu a věku osob.


Pokud máte více času během svého pobytu v Praze, doporučuji kombinovat prohlídku Židovská čtvrť a muzeum - Židovská Praha s dalším poznáváním Prahy. Ideální je pokračovat prohlídkou Franze Kafky, Starého města a Karlova mostu nebo Václavského náměstí na Nového města.

Zpět na nabídku prohlídek Prahy


OBJEDNÁVKY EMAILEM
Praha - Webcam

© PragueTour