Prohlídky Prahy a České republiky

Prohlídka pražská secese

Prohlídka Pražská secese se zaměřuje na vrcholné období architektury, a to na začátek 20. století. Tehdy byly bourány celé bloky domů za účelem modernizace města. Masivní rozmach Prahy na začátku 20. století znamenal i enormní stavební činnost. Při této prohlídce uvidíte známé a honosné příklady secesní architektury v Praze. Secese je umělecký směr konce 19. století a u nás hlavně začátku 20. století, který se projevil právě v architektuře. Praha má v tomto druhu architektury opravdu co nabídnout, protože se secesních domů dochovalo mnoho.


Praha secesní

Praha secesní
Praha - Fotogalerie

Praha secesní

Praha secesní
Praha - Fotogalerie

Secesní domy a paláce

Secesi v Praze můžeme najít dvojí – florální a geometrickou. Florální secese, jak název nám napovídá, lze poznat podle květinových a jiných přírodních motivů. Geometrická secese se vyznačuje v čistotě a jednoduchosti, ale zároveň i lehkosti fasád takřka bez zdobných prvků. Florální secese je to, co si většina lidí pod pojmem secese přestaví. Nejznámějšími příklady jsou například Obecní dům, Grand hotel Evropa nebo paláce v okolí Václavského náměstí . Pražská secese je známá především květinové motivy s dekorativním charakterem. Známí i neznámí architekti po sobě zanechali opravdové obrazy na fasádách. V průběhu této prohlídky se dozvíte mnohé i o významných architektech, proto zde zmíním několik jmen: Jan Kotěra, Josef Fanta, Oswald Polívka, Antonín Balšánek. Praha je prozatím méně známé světové centrum secese a čeká na své objevení širokou veřejností.

Jak probíhá prohlídka Prahou secesní?

Tato prohlídka většinou začíná na Václavském náměstí, kde se nachází hned několik budov v tom to stylu. Trasa a délka prohlídky se odvíjí od přání klienta. Pro náročné hosty je možné domluvit i vstup do vybraných secesních interiérů. Během prohlídky Pražská secese uvidíme architektonické památky jako je například Grandhotel Evropa, Hotel Centrál, Hlavní nádraží, Obecní dům, Palác Lucerna, Palác U Nováků, Palác Koruna a domy Topič a Praha a další secesní stavby, které se nacházejí v okolí Václavského náměstí, Národní třídy nebo ulic Na Příkopě nebo Pařížská.

Jak dlouho trvá prohlídka pražská secese?

Prohlídka trvá přibližně 2,5 hodiny. Délku trvání přizpůsobíme Vašim požadavkům.

Kdy a kde prohlídka pražská secese začíná?

Na termínu a místě setkání se domluvíme s Vámi emailem. Nejlepším místem k setkání je Václavské náměstí u sochy sv. Václava nebo Váš hotel.

Jak se na Václavské náměstí dostaneme?

Václavské náměstí se nachází v centru Prahy se zastávkou tramvaje Václavské náměsí a zastávkami metra Můstek a Muzeum.

Jaká je cena prohlídky a co všechno zahrnuje?

Základní cena prohlídky v češtině je 2.500,00 Kč pro skupinu do 12 osob.
Při vyšším počtu osob ve skupině je cena domluvena emailem individuálně. Cena prohlídky zahrnuje služby průvodce.
Další případné výdaje (vstupné, oběd, MHD) nejsou v ceně zahrnuty a účastníci je hradí na místě dle počtu a věku osob.


Pokud máte více času během svého pobytu v Praze, doporučuji kombinovat prohlídku secesní architektury s dalším poznáváním Prahy. Například snásledujícími prohlídkami interiérů:
* Alfons Mucha Museum
* Interiér Obecního domu

Zpět na nabídku klasických prohlídek


OBJEDNÁVKY EMAILEM
Praha - Webcam

© PragueTour