Prohlídky Prahy a České republiky

2. světová válka, komunismus a současnost

Tématická prohlídka Prahy č. 8


Jan Palach

Jan Palach

2. světová válka

2. světová válka

Hisorie naší republiky

Zajímáte se o historii bývalého Československa - pak je tato speciální prohlídka právě pro vás. Dozvíte se zde o tragickém osudu mnoha Čechů, ukážu vám památky a místa kudy v Praze kráčely dějiny 20. století. Na závěr této prohlídky je možné navštívit Muzeum komunismu.

Během této privátní prohlídky vám ukážu: Václavské náměstí s hotelem Jalta, kde měli komunisté tajný bunkr, památník Jana Palacha a Jana Zajíce - obětí ruské okupace, Pečkův palác, kde sídlilo v letech 1939-1945 gestapo, navštívíme socialistický obchodní dům Kotva, dále se dozvíte o dvojznačnosti metronomu na Letné, který je v místě bývalého pomníku J.V.Stalina. Dále budeme pokračovat na náměstí Jana Palacha, kde se podíváte na původní posmrtnou masku Jana Palacha, kterou vyrobil sochař Olbram Zoubek. Přejdeme Mánesův most a na náměstí Klárov uvidíme je památník obětem odboje za 2. světové války. Dále si prohlédneme zeď Johna Lennona a památník obětem komunismu.

Poté přejedeme most Legií, projdeme na Národní třídu, kde uvidíme památník sametové revoluce roku 1989. Můžeme navštívit také Muzeum komunismu, kde uvidíte velmi dojemný, patnáctiminutový film a zajímavou výstavu, nebo zajdeme do Národního památníku hrdinů Heydrichiády. Památník se nachází v kryptě pravoslavného chrámu Cyrila a Metoděje. Návštěvníci se zde seznámí s hrdinstvím vojáků, kteří provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha a s následnou vlnou fašistického teroru, kdy bylo při tzv. "heydrichiádě" popraveno několik tisíc Čechů.

Zpět na nabídku tematických prohlídek Prahy

OBJEDNÁVKYPraha - Webcam

© PragueTour