Prohlídky Prahy a České republiky

Židovské muzeum v Praze - prohlídka

Tématická prohlídka Prahy č. 9


Židovské muzeum v Praze

Židovské muzeum v Praze
Židovská čtvrť Josefov - foto

Židovské muzeum v Praze

Židovské muzeum v Praze
Židovská čtvrť Josefov - foto

Židovské muzeum v Praze a Josefov

Při návštěvě Židovského muzea v Praze uvidíte následující objekty: Pinkasova synagoga (památník holocaustu a dětských kreseb z Terezína 1942-1944), Starý židovský hřbitov (s cca 12000 náhrobními kameny) - Klausova synagoga (stálá expozice muzea s exponáty, které dokumentují židovské tradice a zvyky), obřadní síň (stálá expozice muzea s pohřebními tradicemi), Staronová synagoga (nejstarší aktivní synagoga v Evropě), židovská radnice s hebrejskými hodinami, Vysoká synagoga, Maiselova synagoga (stálá expozice muzea s exponáty o historii Židů v Čechách do roku 1780), socha Franze Kafky, Španělská synagoga (stálá expozice muzea s exponáty, historii Židů v Čechách od roku 1780).

Při této prohlídce se dozvíte mnoho o židovských tradicích a zvycích (svátky a každodenní život - Sabbat, obřízka, bar micva, svatby, košer jídlo, pohřby) a dějiny Židů v Čechách a na Moravě. Rovněž uvidíte vzácné interiery synagog ze 13., 15., 16. a 19. Století.

Pokud chcete navštívit židovskou čtvrť v krátkém čase, doporučuji pěší procházku Starého Města a Josefova - bývalého židovského ghetta. Pokud máte více času - doporučuji vám navštívit následující: Nový židovský hřbitov v Praze 3 (hrob Franze Kafky), a také tzv. Jubilejní synagogu a Jeruzalémskou synagogu.


Zpět na nabídku tematických prohlídek Prahy

OBJEDNÁVKY
Praha - Webcam

© PragueTour