Prohlídky Prahy a České republiky

Prohlídka Vyšehradu a Slavína

Prohlídka Prahy č. 9


Prohlídka Vyšehradu a Slavína

Prohlídka Vyšehradu a Slavína
Vyšehrad - Fotogalerie

Prohlídka Vyšehradu a Slavína

Prohlídka Vyšehradu a Slavína
Vyšehrad -Fotogalerie

Vyšehrad - Vyšehradský hřbitov Slavín


Podívejte se do zajímavé části Prahy a užijte si poklidnou a relaxační procházku historickým Vyšehradem. Vyšehrad se nachází na skále nad Vltavou a na první pohled nás upoutá jako pevnost obehnaná vysokými hradbami nad kterými se tyčí kostel sv. Petra a Pavla. Vyšehrad je však hlavně historickým místem, kudy kráčely české dějiny a kde bylo první sídlo českých králů.

Při prohlídce Vyšehradu uvidíme následující místa: Vyšehradský hřbitov - Slavín - s hroby mnoha slavných lidí, jako je Bedřich Smetana, Alfons Mucha, Antonín Dvořák a mnozí další, románskou rotundu svatého Martina, vyšehradský park s Čertovy sloupy a sochy legendárních postav od Myslbeka. Neogotický kostel svatého Petra a Pavla s nástěnnými secesními malbami, kasematy s originály některých barokních soch z Karlova mostu a mnohé části starého opevnění a hradu.

Vyšehrad byl dějištěm mnoha historických událostí a dnes je to zajímavé relaxační místo se spoustou krásných výhledů na Prahu, Vltavu a Pražský hrad.Zpět na nabídku klasických prohlídek


OBJEDNÁVKYPraha - Webcam

© PragueTour