Prohlídky Prahy a České republiky

Prohlídka s průvodcem Prahou "Po stopách Franze Kafky"

Jedná se o individuální komentovanou procházku Prahou "Po stopách Franze Kafky" s profesionálním průvodcem v jazyce českém, případně německém a nebo anglickém. Prohlídka s průvodcem "Po stopách Franze Kafky" je pro každou skupinu jedinečná a žádná kniha a nebo Audio Guide Vám ji nenahradí. Průvodce se Vám a Vaší skupině přizpůsobí a na Vaše otázky s úsměvem odpoví.


Po stopách Franze Kafky

Ukážu vám místa, která jsou pro porozumění Kafkova života a díla významná. A těch je mnoho! Během této prohlídky Prahou navštívíte místa, kde Kafka žil a nebo která mají význam pro jeho tvorbu.

V Praze se zachovalo mnoho ulic a konkrétních objektů, kde Kafkova rodina bydlela. A tak Vás seznámím s okolnostmi a událostmi Kafkova života v době, kdy už na určité adrese bydlel a dále pak s konkrétními úryvky z jeho dopisů, povídek a románů, na kterých tehdy právě pracoval.

Franz Kafka je celosvětově známý jako židovský, německý, rakouský a pražský spisovatel. Chcete vědět proč? Takže kdo byl Franz Kafka a jaký byl? Co vlastně psal a jak se Praha objevuje ve svých dílech?

Pojďte se mnou na místa v Praze, která vám pomohou najít odpovědět na tyto otázky. Většina míst spojených s F.K. se nacházejí blízko sebe na ploše 1 km2. Proto je dvouhodinová pěší procházka vhodná i pro ty, kteří nemohou tolik chodit.

Navštívíme autentická místa, kde Kafka žil, studoval, pracoval, trápil se a nebo si užíval života. Patří sem: rodný dům, školy, universita, místa podnikání rodičů, pracoviště, kavárny, divadlo, kabarety .....

Jak dlouho trvá prohlídka "Po stopách Franze Kafky"?

Prohlídka trvá přibližně 2-2,5 hodiny. Délku trvání přizpůsobíme Vašim požadavkům.

Kdy a kde prohlídka "Po stopách Franze Kafky" začíná?

Na termínu a místě setkání se domluvíme s Vámi emailem. Nejlepším místem k setkání rodný dům Franze Kafky na náměstí Dr.Franze Kafky.

Jak se na na místo setkání dopravíme?

Rodný dům Franze Kafky se nachází v centru Prahy a je dostupný od většiny hotelů pěšky a nebo veřejnou dopravou.

Jaká je cena prohlídky a co všechno zahrnuje?

Základní cena prohlídky v češtině je 2.500,00 Kč pro skupinu do 12 osob.
Při vyšším počtu osob ve skupině je cena domluvena emailem individuálně. Cena prohlídky zahrnuje služby průvodce.
Další případné výdaje (vstupné, oběd, MHD) nejsou v ceně zahrnuty a účastníci je hradí na místě dle počtu a věku osob.


Doporučuji kombinovat tuto procházku s následujícími prohlídkami:

Muzeum Franze Kafky na Malé Straně

Nový židovský hřbitov s hrobem Franze Kafky leží mimo historické centrum, ale lze ho navštívit velmi rychle s použitím městské hromadné dopravy. Celkově trvá návštěva Nového židovského hřbitova s hrobem Franze Kafky něco přes hodinu a to včetně zpáteční cesty metrem od centra. Nový židovský hřbitov je i sám o sobě velký a velmi zajímavý.


Zpět na nabídku tematických prohlídek Prahy


OBJEDNÁVKYPraha - Webcam

© PragueTour