Prohlídky Prahy a České republiky

Prohlídka Pražské paláce a zahrady

Jedná se o individuální komentovanou prohlídku. Prohlídka Pražské paláce a zahrady je možná pouze díky tomu, že se v Praze zachovalo mnoho monumentálních paláců s jejich zahradami. Ty se nachází především na levém břehu Vltavy, v okolí Pražského hradu a na území Malé Strany. Na začátku Vám mohu ukázat ty nejkrásnější zahrady, a to zahrady Pražského hradu. Většina paláců je využita vládním institucemi a proto si je prohlédneme pouze zvenku.

Jak prohlídka Pražské paláce a zahrady probíhá?

Jako první navštívíme Královskou zahradu u Pražského hradu . Ta byla založena v 16. století, stejně jako Královský letohrádek, který byl v zahradě postaven. Poté dojdeme k Jižním zahradám Pražského hradu a z nich pak do Fürstenbergské zahrady a případně i do Palácových zahrad pod Pražským hradem na jeho jižní straně. Do komplexu Palácových zahrad v sousedství Pražského hradu paptří Ledeburská zahrada, malá a velká Pálffyovská zahrada, Kolowratská a malá Fürstenberská zahrada. Zahrady jsou zaplněny fontánami, letohrádky, pavilony, balustrádami, schodišti a sochami. To vše je zachováno ve stylu pozdního baroka. Odtud je to jen málo kroků k Valdštejnskému paláci, jehož interiéry bývají o víkendu zpřístupněny. Ve Valdštejnské zahradě nalezneme uměle vytvořenou krápníkovou jeskyni, takzvanou grottu, voliéru, sochy Adriena de Vries, salu terenu, kde byla údajně premiéra díla Trilogie o Valdštejnovi od Friedricha Schillera. Na konec nesmíme zapomenout navštívit klenot zahradní architektury, a to Vrtbovskou zahradu s terasami a sochami od Matyáše Bernarda Brauna.

Návštěva zahrad Pražského hradu Vám nabízí nerušený požitek z romantických zákoutí, ale především nerušených výhledů na Prahu. Nenechte si tedy uniknout prohlídku Pražské paláce a zahrady.


Pražské paláce a zahrady

Lobkovický palác
Malá Strana - Fotogalerie

Pražské paláce a zahrady

Pražské paláce a zahrady
Valdštejnský palác - Fotogalerie

Užitečné informace k prohlídce Pražské paláce a zahrady


Kdy jsou zahrady otevřené: 1. duben – 30. říjen

Vstupné: Vrtbovský zahrada: 60,-Kč, Palácové zahrady: 100,-Kč, Fürstenberská zahrada: 50,- Kč

Tuto prohlídku je vhodné kombinovat s prohlídkou Malé Strany, Petřína, Strahovského kláštera, Hradčan nebo Pražského Hradu.


Kdy a kde prohlídka Pražské paláce a zahrady začíná?

Na termínu a místě setkání se domluvíme s Vámi emailem. Nejlepším místem k setkání je zastávka tramvaje 22 a 23 Královský letohrádek nebo Váš hotel.

Jak dlouho trvá prohlídka Pražské paláce a zahrady?

Prohlídka trvá přibližně 2,5 hodiny. Délku trvání přizpůsobíme Vašim časovým možnostem a požadavkům.

Zpět na nabídku tematických prohlídek Prahy


OBJEDNÁVKY
Praha - Webcam

© PragueTour